24/7 eTV WhatiwhatiWhakaatu : Paatohia te paatene rahinga (maui o raro o te mata ataata)
Whatiwhati News International Te Pakaru i nga Korero Haerere Pakihi Pakihi Culture Mātauranga whakangahau News iwi He kawenga Tāpoi Panui Waea Hoko Trending Na

10 tino whainga whaikorero i te ao

10 nga waahi whaikorero rangatira o te ao.
10 nga waahi whaikorero rangatira o te ao.
tuhituhia e Harry Johnson

I te mea kei te huri te auahatanga matihiko i ta tatou mahi, ka huri noa nga haora tari o mua.

Tuku Pai, PDF & Īmēra
  • Ko Hapani te whenua kino rawa atu mo te hunga kore utu, he 3.99/10 noa te kaute mo te Kaituku. Ko te nuinga o tenei na te ngoikoretanga o nga mahi i runga i nga rapunga mo te mahi kore utu, te iti o te kaha o nga tika ture mo nga kaimahi, me te ngoikore o te mahi i runga i te Taurangi Gap Ira o te Ao.
  • Ko Singapore te whenua me te tere ipurangi tere i te 256.03 Mbps. 
  • Ko te Netherlands te tino hiahia ki nga kaimahi kore utu me te rapu 1,305 mo ia tangata 100,000.

Hei auahatanga matihiko kei te huri i te ahua o taatau mahi, a kei te huri haere nga haora tari mo nga wa o mua, kua tohua e nga tohunga putea nga whenua pai rawa atu o te ao ki te mahi tuukore.

Hei whakahaere i te rangahau, i whakawhiwhia ki nga whenua he kaute i roto i te 10 mo ia take, tae atu ki te tere aunui, te utu o te oranga, te kaha o nga mana ture a nga kaimahi, te taurangi harikoa me te waatea o nga waahi mahi tahi.

10 nga whenua pai rawa atu ki te noho hei kaiwawao:

KapaIngoa WhenuaNga Tere Aunui Hurae 2021 (Mbps)Utu Aunui ia Marama 2020 (USD)Rapu mo te Mahi Kaituku mo ia 100,000Mana Ture 2019Taupū Awhä Ira o te Ao 2020Te utu mo te oranga mo ia tangata, ia Marama (USD)Nga waahi mahi tahi mo ia 100,000Taurangi Harikoa 2017-2019Tohu Kaituku
1Singapore256.0333.431,05880.724971.092.326.3777.35
2Aotearoa164.0662.94554120.799944.862.187.37.20
3Spain187.8843.4368950.795719.371.586.4016.53
4Ahitereiria85.3259.25964110.731974.161.957.2236.49
5Denmark208.552.0255880.7821,094.991.087.6466.48
6Canada174.5376.1464990.772889.21.567.2326.45
7Switzerland214.8269.3767260.7791,586.172.507.566.36
8Lithuania132.1813.3559960.745617.421.646.2156.35
9Sweden163.3148.437970.82953.141.237.3636.34
10Ireland116.1948.5561670.798979.521.717.0946.27

Singapore ka eke ki runga ake hei waahi pai rawa atu ki te mahi hei kaiwawao i te tau 2021, he 7.35 te kaute. Ka whai hua a Singapore mai i te aunui he utu ($33.43 ia marama) me te tino tere (256.03 Mbps). He kaha te mahi a te motu puta noa i te poari, ahakoa ehara i te waahi iti rawa te noho, he waahi tonu hei whakapai ake i runga i tana tatauranga Taurangi Harikoa.

Tuku Pai, PDF & Īmēra

Mō te kaituhi

Harry Johnson

Ko Harry Johnson te etita mahi eTurboNews tata ki te 20 tau. Kei Honolulu ia e noho ana, Hawaii, no Uropi a ia. He pai ki a ia te tuhi me te hora korero.

Waiho i te Comment

1 Tākupu

  • Hono mai ki a au me to papahanga tuhi tuhinga. He kaituhi tuhinga mohio ahau me te toru tau o te wheako ki te wetereo tino kakari kore o te plagiarism.