Air Tahiti Nui Airport Aviation Whati i nga Korero a te Pakeha Whatiwhati News International Te Pakaru i nga Korero Haerere Pakihi Pakihi Nga Korero a te Kawanatanga Pūrongo Hauora News Te whakatikatika He kawenga Tāpoi Korero Korero transportation Nga Muna Haerere Panui Waea Hoko Panui Panui UK Nga Korero Korero

Heathrow: Roha o te raarangi o nga whenua e tuwhera ana mo te raumati e hiahiatia ana

Heathrow: Roha o te raarangi o nga whenua e tuwhera ana mo te raumati e hiahiatia ana
Heathrow: Roha o te raarangi o nga whenua e tuwhera ana mo te raumati e hiahiatia ana
tuhituhia e Harry Johnson

Ko te whakatuwhera i nga huarahi hokohoko nui penei i te United States ka ahei nga kaihoko ki te hono ano ki nga hononga matua o te ao ka whakatuwherahia nga piriona pauna o te tauhokohoko me te kaweake.

Tuku Pai, PDF & Īmēra
  • Kei te manako a Heathrow i nga mahere a te kaawana ki te whakahaere aunoa i nga arowhai rohe
  • Me whakaputa e te kawanatanga te raarangi o nga whenua e tatari ana ki te raarangi kaakaariki mo te raumati
  • He 6.2 miriona nga pāhihi i ngaro i a Heathrow i te Paenga-whawha

He 6.2 miriona nga paihikara i ngaro i a Heathrow i te Paenga-whawha, i heke iho te 92.1%, i whakaritea ki nga tatauranga mate urutere i mua i te mate uruta o te tau 2019, whai muri i te kotahi tau o nga aukati mo te haerere kore.

Ahakoa Heathrow e manako ana ki te tangohanga o te aukati haere mai i te Mei 17, he tupato rawa te raarangi kaakaariki, na te mea kei te whakahaerehia etahi atu o nga kaihihi e haerere ana mai i nga whenua morearea. Ko te arotake e whai ake nei i roto i nga wiki e 3 mo te wiki ka nui te whaanui ki te raarangi o nga whenua “matomato”, tae atu ki te United States, ki te whakapiki i te tauhokohoko, ki te whakakao i nga hoa me nga whanau me o raatau hoa aroha. Me awhina te kawanatanga i nga tangata ki te whakamahere i mua ma te panui i te raarangi o nga whenua e tatari ana ki te raarangi kaakaariki mo nga hararei o te raumati kia kore ai e eke nga utu ki nga kaihoro mo nga tono meneti whakamutunga.

Ko te ahunga whakamua mo te kano kano kano me te whakawhirinaki ki tona whaihua ki nga momo awangawanga me tino maama ake te punaha "rama rama" i te mutunga o Pipiri, tae atu ki te tuku i nga tangata kua oti te kano kano ki te haerere me te kore he here.

Kei te manako a Heathrow ki nga mahere a te kaawana ki te whakahaere aunoa i nga arowhai rohe, engari kia whakatinanahia ra ano, me whakarite e nga Minita nga kaimahi katoa o te teepu i nga waa tino nui ki te karo i nga waa tuuturu e kore e manakohia i te manene. 

He iti ake nga rererangi rererangi e tino pa ana ki te mekameka o te UK me nga kaihokohoko o Ingarangi, me te 116,000 mita te rahi o nga utanga i puta i Heathrow i tera marama, peera i te 132,000 i te Paenga-whawha 2019, heke iho ki te 12%. Ko te whakatuwhera i nga huarahi hokohoko nui penei i te United States ka ahei nga kaihoko ki te hono ano ki nga hononga matua o te ao ka whakatuwherahia nga piriona pauna o te tauhokohoko me te kaweake.

Ko te Kaiwhakahaere Matua o Heathrow a John Holland-Kaye, i kii: "He manakohia te raarangi kaakaariki a te Kaawanatanga, engari me whakawhanui ake a raatau i roto i nga wiki e tu mai nei kia uru mai etahi atu maakete tupapaku iti penei i te United States, me te tango i te hiahia kia tino werohia. pāhihi ki te tango i te rua whakamātautau PCR utu nui. Ko nga kereme a Border Force, “ko nga rarangi roa mo nga mahi manene kaore e taea te karo” i te ngakaunui - ka tino karohia mena ka whakarite nga Minita kei nga kaimahi katoa nga teepu i nga waa tino nui. ”

Whakarāpopototanga o te Hoko
April 2021
Pihikete Pahi
(000)
Apr 2021% HuringaHānuere ki
Apr 2021
% HuringaMei 2020 ki
Apr 2021
% Huringa
Market
UK62541.7228-75.3764-82.2
EU173158.8618-86.74,021-83.2
Non-EU Europe54628.7180-83.4876-82.4
Africa54681.9245-69.1601-80.7
Amerika Te Tai Tokerau63132.6244-92.5862-94.8
Latin America652.827-91.3148-88.0
Middle Te Tai Rāwhiti370.4292-82.31,100-84.2
Ahia / Moananui a Kiwa8782.6382-82.61,098-88.9
tapeke536159.82,216-85.19,472-86.7
Nga nekehanga waka rererangiApr 2021% HuringaHānuere ki
Apr 2021
% HuringaMei 2020 ki
Apr 2021
% Huringa
Market
UK773215.52,893-68.18,993-76.1
EU2,53767.28,672-79.947,851-74.2
Non-EU Europe638211.22,215-77.39,389-75.8
Africa551344.42,298-36.76,124-55.1
Amerika Te Tai Tokerau2,46995.58,775-53.224,730-67.4
Latin America97169.4417-70.91,944-64.1
Middle Te Tai Rāwhiti1,08689.24,498-40.113,625-51.6
Ahia / Moananui a Kiwa1,72290.56,887-34.720,891-50.4
tapeke9,873103.336,655-64.7133,547-68.7
utanga
(Tono Miihini)
Apr 2021% HuringaHānuere ki
Apr 2021
% HuringaMei 2020 ki
Apr 2021
% Huringa
Market
UK6313.962-56.4163-69.7
EU10,333206.839,46577.893,3679.0
Non-EU Europe5,604267.622,509121.858,42020.6
Africa6,535261.229,15432.776,371-7.9
Amerika Te Tai Tokerau41,510106.8145,292-2.4382,994-25.3
Latin America1,153302.64,383-61.926,650-43.5
Middle Te Tai Rāwhiti18,70294.171,5326.2215,796-12.0
Ahia / Moananui a Kiwa32,254126.3119,64318.1336,376-18.0
tapeke116,096127.9432,04112.61,190,137-16.9
Tuku Pai, PDF & Īmēra

Mō te kaituhi

Harry Johnson

Ko Harry Johnson te etita mahi eTurboNews tata ki te 20 tau.
E noho ana a Harry ki Honolulu, Hawaii, aa, no Uropi mai ia.
He pai ki a ia te tuhi me te mahi hei kaituhi etita mo te eTurboNews.