Air Tahiti Nui Airport Aviation Whati i nga Korero a te Pakeha Whatiwhati News International Te Pakaru i nga Korero Haerere Pakihi Pakihi Nga Korero a te Kawanatanga News iwi Te whakatikatika He kawenga Tāpoi transportation Whakahou Whakatau Whakatau Nga Muna Haerere Panui Waea Hoko Panui Panui UK Nga Korero Korero

Ka tiimata e te Rōpūmahi Haereere a-Rohe te tiimata o Ingarangi - mena ka mau te kaha o nga Minita ki te Rohenga Taitapa

Ka tiimata e te Rōpūmahi Haereere a-Rohe te tiimata o Ingarangi - mena ka mau te kaha o nga Minita ki te Rohenga Taitapa
Ka tiimata e te Rōpūmahi Haereere a-Rohe te tiimata o Ingarangi - mena ka mau te kaha o nga Minita ki te Rohenga Taitapa
tuhituhia e Harry Johnson

Me mau ki nga minita o Ingarangi nga mahi a te Border Force kia pai te powhiri a nga manuhiri ki Ingarangi, kaua e 6 haora.

Tuku Pai, PDF & Īmēra
  • Ko nga nama paahitanga marama te mea iti rawa mai i te 1966, na te aukati i nga haerenga katoa engari ano te mea nui
  • Kua whakaae te CAA me whakatikatika te whakataunga whakahaere a Heathrow
  • Ko te tino awangawanga kotahi ko te kaha o te Taitapa Taapapa kia kaha ki te aro atu ki nga nama paanui, na te mea kaore i te manakohia nga wa totika

Ko nga tau o nga kainoho a-marama o UK i heke iho i raro i te 500,000, te mea iti rawa mai i te 1966, na te aukati i nga haerenga katoa, ko te quarantine paraikete, te whakamaaramatanga i mua i te wehenga me te taenga mai o te taenga mai.

Ko nga herenga mo nga rerenga manene, e kawe ana i nga utanga, ko te nui o nga utanga 30% ki raro i te tau, i te tau o te EU me Frankfurt, Paris Charles de Gaulle me Schiphol tauranga rererangi i hoki ki nga taumata tonika utanga o mua-o te Covid

Heathrow kei te mahi tahi me te Poari Whakahaere Haere a te Pirimia kia pai ai te tiimata o te haerere o te ao i muri o te 17th Mei Ko te kaupapa kia ngawari ake, kia whakariterite nga arowhai e hiahiatia ana, me te whaainga kia hoki ano ki te haerere pera i mua.

Kei te whakareri a Heathrow i tenei wa ki te mahi humarie, me te mahi tahi me nga kamupene katoa puta noa i te taunga rererangi. Ko tana tino awangawanga kotahi ko te kaha o te Taitapa Taapapa kia kaha ki te aro atu ki nga nama paanui, na te mea kaore i te manakohia nga wa totika.

Kua whakaae te CAA me whakatikatika te whakataunga ture a Heathrow me te tumanako ka puta he whakatau a nga wiki e haere mai ana. He whakatikatika hei awhina i nga utu.

Ko te Tumuaki o Heathrow, John Holland-Kaye: "Na te rererangi rererangi i arahi te ohanga o Ingarangi mai i te heke, ana ka mahi ano tatou. Ka taea e te PM's Global Travel Taskforce te huarahi ki te whakatuwhera i nga haerere o te ao me te tauhokohoko me te ahuru - engari me mau ki nga minita nga mahi a Border Force kia pai te powhiri a nga manuhiri ki Ingarangi, kaua ki te raarangi 6 haora. "

Whakarāpopototanga o te Hoko

Hui-tanguru 2021 
Pihikete Pahi
(000)
Feb 2021% HuringaHānuere ki
Feb 2021
% HuringaMaehe 2020 ki
Feb 2021
% Huringa
Market      
UK51-85.4108-84.7861-82.4
EU118-93.5305-91.84,650-83.1
Ko Uropi ehara i te EU37-91.279-90.91,000-82.5
Africa55-80.4130-78.1683-80.6
Amerika Te Tai Tokerau43-96.3129-94.81,485-92.2
Latin America5-95.515-93.0226-83.5
Middle Te Tai Rāwhiti57-90.3190-85.01,387-82.3
Ahia / Moananui a Kiwa95-86.4182-89.21,415-87.4
tapeke461-91.51,139-90.111,707-85.6
Nga nekehanga waka rererangiFeb 2021% HuringaHānuere ki
Feb 2021
% HuringaMaehe 2020 ki
Feb 2021
% Huringa
Market      
UK601-80.91,389-78.99,968-76.2
EU1,581-89.54,098-86.755,502-73.4
Ko Uropi ehara i te EU436-87.51,062-85.110,867-75.1
Africa523-57.51,148-55.16,049-60.2
Amerika Te Tai Tokerau2,007-67.33,964-69.025,879-69.1
Latin America87-81.2224-76.62,227-62.6
Middle Te Tai Rāwhiti958-61.32,281-55.413,805-55.1
Ahia / Moananui a Kiwa1,560-51.43,179-55.420,592-55.9
tapeke7,753-77.917,345-76.3144,889-69.6
utanga
(Nga Moni Utu)
Feb 2021% HuringaHānuere ki
Feb 2021
% HuringaMaehe 2020 ki
Feb 2021
% Huringa
Market      
UK4012.147-49.7197-65.7
EU9,99260.417,82939.081,100-12.6
Ko Uropi ehara i te EU5,963104.211,24378.350,993-5.6
Africa7,5001.314,5553.769,703-24.4
Amerika Te Tai Tokerau33,245-30.460,993-32.5357,324-36.0
Latin America1,149-67.11,871-74.828,216-47.0
Middle Te Tai Rāwhiti15,970-21.034,397-14.1205,997-20.7
Ahia / Moananui a Kiwa27,196-2.251,586-15.1308,496-31.9
tapeke101,055-12.8192,521-16.91,102,028-29.5
Tuku Pai, PDF & Īmēra

Mō te kaituhi

Harry Johnson

Ko Harry Johnson te etita mahi eTurboNews tata ki te 20 tau. Kei Honolulu ia e noho ana, Hawaii, no Uropi a ia. He pai ki a ia te tuhi me te hora korero.